X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2 października 2020 roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci z klas 0 – 3 uczestniczyły w ciekawych zajęciach lekcyjnych. Ćwiczyły rękę rozwiązując i kolorując matematyczne labirynty. Uczniowie klas 4 – 8 natomiast stanęli przed prawdziwymi wyzwaniami matematycznymi – rozwiązywali diagramy, działania skrywane pod liściem lub w odbiciu lustrzanym. Korytarze szkolne ozdobione były kolorowymi przykładami tabliczki mnożenia, które służyły do utrwalenia nowej wiedzy z zakresu mnożenia. Ponadto uczniowie klas czwartych i piątej egzaminowali swoich starszych kolegów ze znajomości tabliczki mnożenia. Kilkoro uczniów wzięło również udział w konkursie literackim i plastycznym. Ich zadaniem było napisanie wiersza lub rymowanki o matematycznych działaniach. Teraz śmiało możemy stwierdzić, że uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły są mistrzami tabliczki mnożenia.