Poniedziałek: 11.00-14.30
Wtorek: 9.00-16.15
Środa: 9.30- 15.30
Czwartek: 9.00- 14.30

Terapia logopedyczna skierowana jest głównie do uczniów klas I-III. Jest zawsze dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego dziecka. Cele terapii logopedycznej mogą być różne, w zależności od podłoża i charakteru problemów pacjenta z mową. Moim nadrzędnym celem jest doprowadzenie do sukcesu terapeutycznego na miarę indywidualnych możliwości, wyeliminowanie lub zmniejszenie wady wymowy.

Podstawowe elementy terapii logopedycznej z jakimi prawdopodobnie spotka się Państwa dziecko, to:

• ćwiczenia sprawności narządów mowy tzw zabawy buzi i języka
  • ćwiczenia oddechowe i fonacyjne
  • ćwiczenia słuchowe w tym słuchu fonematycznego
  • ćwiczenia w rozumieniu i nadawaniu mowy ( w tym ćwiczenia artykulacyjne)

Zapewniam życzliwą atmosferę i dokładam starań, by w trakcie spotkania z dzieckiem było ono zainteresowane zadaniami i chętnie wykonywało polecenia i zaplanowane zadania. W zależności od rodzaju problemu, jakie ma  pacjent, terapia będzie przechodziła przez różne etapy i stawiała przed dzieckiem różnorodne ćwiczenia do wykonywania.  Gabinet logopedyczny jest wyposażony w różnego rodzaju pomoce (gry planszowe, domina, układanki, jak również wibrator logopedyczny do wywoływania głoski  r i program komputerowy Logopedia).
Efekty terapii logopedycznej prowadzonej w szkole są w bardzo dużym stopniu uzależnione od współpracy logopedy z rodzicami i częstotliwości wykonywania ćwiczeń w domu. Dlatego zachęcam wszystkich rodziców do udziału  w zajęciach razem  z dzieckiem oraz korzystania z konsultacji podczas dni otwartych.

mgr Zofia Szymańska

Materiały do ćwiczeń z dzieckiem w domu.