Poniedziałek 8:00 – 15:00
Czwartek 8:55 – 15:55
Piątek 11:45 – 13:45

Terapia logopedyczna

Zajęcia terapii logopedycznej są skierowane  przede wszystkim do uczniów klas I-III,  u których występują wady wymowy. Uczniowie są kwalifikowani na zajęcia na podstawie badań przesiewowych, które przeprowadzam na początku każdego roku szkolnego  w klasach pierwszych i zerówce.
Po przeprowadzeniu wywiadu z rodzicami dzieci rozpoczynam terapię, której celem jest:

• Usprawnianie narządów artykulacyjnych
  • Kształtowanie słuchu fonematycznego
  • Wywoływanie i utrwalanie prawidłowego brzmienia głosek w:
    • izolacji, sylabach, wyrazach, zwrotach i wyrażeniach oraz w mowie spontanicznej
  • Rozwijanie słownika dziecka oraz budowania wypowiedzi poprawnych gramatycznie

Zajęcia logopedyczne odbywają się indywidualnie, raz w tygodniu, w sali nr 21. Gabinet logopedyczny jest wyposażony w różnego rodzaju pomoce( gry planszowe, domina, układanki, jak również wibrator logopedyczny do wywoływania głoski ” r” i program komputerowy Logopedia).
Efekty terapii logopedycznej prowadzonej w szkole są w bardzo dużym stopniu uzależnione od współpracy logopedy z rodzicami i częstotliwości wykonywania ćwiczeń w domu. Dlatego zachęcam wszystkich rodziców do udziału  w zajęciach razem  z dzieckiem oraz korzystania z konsultacji podczas dni otwartych.

mgr Elżbieta Pomykała

Materiały do ćwiczeń z dzieckiem w domu.