( p.30 piętro II )

Środa 12-16

Piątek 12-16

PLAN PRACY PSYCHOLOGA

1. Prowadzenie badań i działań diagnostycznych uczniów na potrzeby szkoły.
  2. Diagnozowanie sytuacji wychowawczych w szkole w celu rozwiązania problemów wychowawczych i wspierania rozwoju uczniów.
  3. Udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej odpowiednio do rozpoznanych potrzeb.
  4. Podejmowanie działań z zakresu profilaktyki.
  5. Minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania.
  6. Prowadzenie działań mediacyjnych i interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych.
  7. Pomoc rodzicom i nauczycielom w rozpoznawaniu i rozwijaniu indywidualnych możliwości, predyspozycji i uzdolnień uczniów.
  8. Wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów w udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Formy i metody udzielania pomocy psychologicznej:

• Zajęcia grupowe i indywidualne
    • warsztaty kształtujące kompetencje społeczne
    • zajęcia z elementami treningu zastępowania agresji
    • elementy treningu twórczości
  • Konsultacje dla rodziców, uczniów, nauczycieli
  • Prowadzenie obserwacji
  • Zebrania tematyczne, warsztaty według potrzeb zgłoszonych przez wychowawców lub rodziców