MAZOWIECKIE MISTRZOSTWA W FUTBOLU STOŁOWYM DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

EDYCJA 2023/2024

W tym roku, po raz drugi odbędą się w naszej szkole Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Futbolu Stołowym, które organizujemy wspólnie z  WKFS – Warszawskim Klubem Futbolu Stołowego.

Turniej prowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych – klas 4-6 oraz 7-8. W każdej kategorii rozegrane zostaną cztery konkurencje – Single i Pary Dziewcząt, oraz Single i Pary Chłopców.

Zeszłoroczny konkurs znajduje się w „Wykazie zawodów sportowych, wiedzy i artystycznych” dzięki temu osiągnięcia na turnieju będą uwzględniane na świadectwie.

W tym roku konkurs także został zgłoszony do wykazu. Projekt wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych będzie opublikowany do końca 31 stycznia 2024 r. na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Warszawie.

EDYCJA 2022/2023

Po raz pierwszy odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Futbolu Stołowym, które zorganizowaliśmy wspólnie z  WKFS – Warszawskim Klubem Futbolu Stołowego.

Turniej prowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych – klas 4-6 oraz 7-8. W każdej kategorii rozegrane zostały cztery konkurencje – Single i Pary Dziewcząt, oraz Single i Pary Chłopców.

Wzięło w nim udział  prawie sto zawodniczek i zawodników!

Ponieważ konkurs znajduje się w „Wykazie zawodów sportowych, wiedzy i artystycznych” dzięki temu osiągnięcia na turnieju będą uwzględniane na świadectwie.

W meczu otwarcia wzięli udział Aleksander Ferens – Burmistrz Dzielnicy Śródmieście i Magdalena Wojciechowska – Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Po chwili przyłączyli się do nich uczniowie, wśród których był m.in z Piotr Leszczyński, wicemistrz Polski juniorów w tej dyscyplinie.