Rok szkolny 2018/2019

„WIEM, UMIEM, POTRAFIĘ”

Za nami już kolejna edycja zabawy „Wiem, umiem, potrafię”. Dnia 12 czerwca uczniowie z klas „O” – VIII zaprezentowali nam swoje talenty w trzech kategoriach: taniec, śpiew, umiejętności. Każdy występ bardzo nam się podobał, jury po burzliwej debacie przyznało następujące miejsca: 

„AKCJA MAK”

„…podejmę się tego trudnego wyzwania…” powiedział gen. Władysław Anders, w maju 1944 roku. Po raz drugi w naszej szkole uczciliśmy pamięć żołnierzy, którzy zdobyli wzgórze Monte Cassino.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy Dzień Wiosny w świetlicy był tak kolorowy, ciepły i żywiołowy jak cała wiosna. Konkursy, przebieranki, tańce, piosenki i okrzyki przepędzające zimę towarzyszyły nam przez cały dzień.

POPOŁUDNIE Z KOLĘDAMI I PASTORAŁKAMI

„Wigilia to jeden z najpiękniejszych dni w roku”……….. tymi słowami rozpoczęło się popołudnie z kolędami i pastorałkami w świetlicy.

UBIERANIE SZKOLNEJ CHOINKI

6 grudnia młodsi uczniowie naszej szkoły  ubierali własnoręcznie wykonanymi ozdobami szkolną choinkę. Przy drzewku czekała na nich niespodzianka – drobne upominki dla każdego ucznia i oczywiście ten, który nimi obdziela wszystkie grzeczne dzieci – Mikołaj. 

MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY

W imieniny Mikołaja, w szkolnej świetlicy uczniowie klas 1-3 bawili się na „Zabawie dla Mikołaja”. Zabawa rozpoczęła się lotem do Laponii,  do domu Mikołaja. Tam trzeba było „zakasać rękawy” i pomóc Mikołajowi przygotować ozdoby na choinkę.

KAPSUŁA CZASU

Kto chciałby otrzymać przesyłkę od swoich przodków? Odpowiednikiem paczki z przeszłości są kapsuły czasu – pojemniki, przygotowane z myślą o tym, by w przyszłości dały świadectwo o epoce, w której je tworzono i ludziach, którzy wypełnili je zawartością.

OTRZĘSINY

Zgodnie z tradycją również i w tym roku odbyły się w świetlicy otrzęsiny klas pierwszych. Aby się wyróżniać, klasa 1a założyła koszulki w kolorze białym, a klasa 1b w czerwonym. Pierwszoklasistów przywitała Pani Kierownik świetlicy, a starsi koledzy przypomnieli wszystkim obowiązujące zasady.

KOLOROWY ŁAŃCUCH POKOJU

Dnia 20 września 2018 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka oraz Międzynarodowy Dzień Pokoju integrując się z dziećmi z Przedszkola nr 31. Na tę okoliczność uczniowie klas „0” – I z wychowawcami przygotowali kolorowy łańcuch „rączek”, który podczas imprezy odbywającej się na boisku szkolnym został połączony z łańcuchem przedszkolaków.

DZIEŃ KROPKI – ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI

Z okazji Dni Kropki obchodzonego co roku na całym świecie, uczniowie naszej szkoły mogli pokazać swoją wyobraźnię podczas malowania farbami na boisku szkolnym czy robienia obrazków z kropek. Młodsi uczniowie obejrzeli film „ The Dot”, którego przesłaniem jest wiara we własne możliwości. 

Skip to content