OTRZĘSINY

Zgodnie z tradycją również i w tym roku odbyły się w świetlicy otrzęsiny klas pierwszych. Aby się wyróżniać, klasa 1a założyła koszulki w kolorze białym, a klasa 1b w czerwonym. Pierwszoklasistów przywitała Pani Kierownik świetlicy, a starsi koledzy przypomnieli wszystkim obowiązujące zasady. Następnie przyszedł czas na trochę ruchu – konkurencja, „Skacz jak żabka”, przyniosła wiele radości i nauczyła dzieci współpracy. Wychowawczynie przygotowały dla najmłodszych krzyżówkę, której finalnym hasłem było słowo, „ŚWIETLICA”. Podczas imprezy dzieci stojąc w dwóch kołach musiały wykonać szereg poleceń, np. powiedzieć swoje imię od tyłu albo ładnie uśmiechnąć się do kolegi stojącego naprzeciwko. Na koniec pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani przez Panią Kierownik świetlicy na Świetliczka SP 203 oraz otrzymali pamiątkowe odznaki. Po zakończeniu uroczystości wszyscy musieli zjeść kawałek cytrynki i zrobić uśmiechnięte minki.