SZKOLNY FESTIWAL NAUKI

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 203 jest coroczna organizacja festiwalu nauki. Czwarty Szkolny Festiwal Nauki odbył się 16 maja 2018 roku. Woda jest jednym z podstawowych elementów przyrody, decydującym o istnieniu życia na Ziemi i to ona właśnie stała się bohaterem tegorocznego festiwalu. 

O godzinie 10.00 Pani dyrektor Anna Oskroba otworzyła festiwal. Uczestnikami byli: zaproszeni goście, delegacje szkół śródmiejskich wraz z nauczycielami oraz wszyscy uczniowie SP 203. Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego badania właściwości wody.

Na boisku szkolnym przygotowano 17 fascynujących doświadczeń:

 1. Ciecz nienewtonowska
 2. Lampa Lava
 3. Magiczny palec
 4. Wodni tancerze
 5. Nurek w butelce
 6. Tęczowa kapusta
 7. Paź królowej
 8. Ogień w wodzie
 9. Gorący lód
 10. Srebrne jajka
 11. Zaczarowane ołówki
 12. Chemiczna lokomotywa (pokaz)
 13. Słoniowa pasta do zębów (pokaz)
 14. Przewodzenie prądu  przez roztwory wodne
 15. Ekologiczny pojazd
 16. Filtrowanie wody
 17. Wodne tornado

oraz pokaz ogromnych baniek mydlanych.

Uczniowie wspaniale się bawili, festiwal dostarczył wiele wrażeń, wszyscy uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o wodzie.