POTYCZKI ORTOGRAFICZNE

Dnia 12-go października odbyły się w naszej szkole „Pierwsze rodzinne potyczki ortograficzne”, dla uczniów klas IV-VI. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli rodzice, dziadkowie oraz starsze i młodsze rodzeństwo, którzy przyszli by stawić czoła zawiłościom polskiej ortografii. Na początku dało się zauważyć przejęcie i lekką niepewność na twarzach zawodników, lecz gdy tylko dowiedzieli się, że założeniem imprezy nie jest rywalizacja a dobra zabawa,  atmosfera wyraźnie się rozluźniła. Z zapałem i energią  uczestnicy rozwiązywali rebusy, krzyżówki, zagadki i inne zadania  naszpikowane trudnościami ortograficznymi. Na koniec zaś mieli okazję poćwiczyć pamięć i zdolności aktorskie, prezentując rozszyfrowane przez siebie  wierszyki. Widać było, że wszyscy dobrze się bawili, a wysiłek  uczestników „potyczek ortograficznych”  został nagrodzony słodkim upominkiem i dyplomem.