DZIEŃ KROPKI – ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI

15 września obchodziliśmy międzynarodowy dzień kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy.
Pomysł świętowania takiego dnia powstał, gdy Peter Reynolds napisał książeczkę pt. „The Dot” opowiadającą o małej dziewczynce Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a i jest inspiracją do aktywności dzieci w wielu krajach. Również w naszej szkole dzieci poznały historię Vasthi i miały okazję do nieskrępowanej zabawy. Co prawda, po radosnej twórczości było trochę sprzątania, ale i ono było jak zabawa.
Prace, których punktem wyjścia była niepozorna kropka, zostały zaprezentowane na szkolnym korytarzu by podziwiać kreatywność naszych uczniów.