ZAPROSZENIE

Mamy przyjemność poinformować, iż nasza Szkoła nawiązała już nieformalnie partnerstwo ze Szkołą Polską działającą przy polonijnej organizacji Narodowo-Kulturalnej Autonomii Polaków „Nadzieja” w Ułan-Ude na Syberii. Jest to tak naprawdę początek, wspaniałej, trwałej  i rozwojowej współpracy szkół, która niesie ze sobą ogromny potencjał historyczno-edukacyjny, szkoleniowy i ogólnopoznawczy. Zamierzamy stopniowo zaznajamiać społeczność szkolną, zarówno nauczycieli, jak i uczniów, a także rodziców, z tematyką Syberii oraz polskiej obecności w tym regionie Rosji. Wspaniałym działaniem informacyjno-edukacyjnym jest prezentacja  w naszej Szkole wystawy pt. „Polscy badacze Syberii”.
W dniu 13 czerwca o godz. 16.00 odbędzie się  spotkanie poświęcone Syberii i polskiej obecności. W spotkaniu weźmie udział dyrektor Archiwum PAN dr hab. Hanna Krajewska, pani Maria Iwanowa, honorowa prezes Organizacji Polskiej w Ułan-Ude, pani Iwona Kozłowska z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką Syberii do udziału w spotkaniu  w dniu 13 czerwca 2017r.

Rada Rodziców i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 203