WEHIKUŁ CZASU

Nie do wiary. Walka rycerska w 2013 roku i w dodatku w szkole podstawowej. A jednak. Reprezentanci Polskiego Stowarzyszenia Walk Rycerskich odwiedzili naszą szkołę, by zaprezentować dzieciom ideę współczesnego rycerstwa. Panowie Marcin Jarzyna oraz Przemysław Górniak, reprezentanci Polskiej Kadry Rycerskiej, przypomnieli uczniom o cechach rycerza średniowiecznego, zaprezentowali zbroje oraz omówili zasady nowoczesnych turniejów rycerskich. Dzieci miały również okazję obejrzeć filmy ukazujące współczesne walki rycerskie. Na zakończenie odbył się krótki pokaz. Tarcze i miecze poszły w ruch – aż przechodziły dreszcze. Po pokazie dzieci miały możliwość rozmowy z rycerzami. No cóż – wiemy już, że rycerzom na pewno nie było łatwo.