WARSZTATY PRZYRODNICZE

Wraz z nadejściem wiosny wielu uczniów z klas 0 – VI wzięło udział w warsztatach przyrodniczych „Las w słoiku”, które w idealny sposób łączą dobrą zabawę z nauką o roślinach i biosferze. „Las w słoiku” to roślinna kompozycja zamknięta w szklanym naczyniu. Jest to namiastka leśnego ekosystemu w zminiaturyzowanej formie, przeniesiona do słoika. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się, skąd wzięła się idea zamykania roślin w naczyniach, kto stworzył najstarszy, zamknięty las oraz otrzymali wskazówki, które pomogą im w pielęgnacji roślin. Krok po kroku pod okiem instruktora samodzielnie komponowali swój miniaturowy las. Każdy z uczestników stworzył niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju kompozycję, która będzie ozdobą jego domu.