SZLAK NIEPODLEGŁOŚCI

W listopadzie 2014 roku uczniowie klasy 4a i 4b wzięli udział w jednodniowej wycieczce autokarowej „Cmentarz Powązkowski oraz Szlak Niepodległości”. Wędrując po cmentarzu uczniowie poznali miejsca spoczynku wielkich Polaków. Obejrzeli najpiękniejsze zabytki sztuki nagrobnej. W południe wzięli udział w uroczystości pod Bramą Straceń w Cytadeli Warszawskiej. W imieniu dzieci warszawskich nasi czwartoklasiści złożyli wiązankę biało – czerwonych kwiatów.
Pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego zapalili znicze. Ostatnim etapem wycieczki była warszawska Starówka. Przewodniczka opowiedziała uczniom, kim był Jan Kiliński oraz nawiązała do udziału dzieci w Powstaniu Warszawskim przy pomniku Małego Powstańca.