ŚWIĘTUJEM 100. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. To wydarzenie, 100-lecie odzyskania niepodległości, było uroczyście obchodzone w naszej szkole w dniu 9 listopada 2018 roku. Z tej okazji klasa 3a dla uczniów klas młodszych przygotowała program artystyczny oparty na motywach scenariusza Adama Szafrańca pt. „Pisk Białego Orła”. Przedstawienie przypomniało o trudnych czasach niewoli oraz o wspaniałych Polakach, którzy pielęgnując polską tradycję, historię i język przyczynili się do tego, że Polska odzyskała niepodległość. Uroczystość uświetnił występ klasy „0”, która przy dźwiękach poloneza zatańczyła „Taniec z flagą”.  Podczas imprezy panowała podniosła i wzruszająca atmosfera.