ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

„Książki to dopiero początek…” pod takim hasłem obchodzony będzie tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna ogłasza akcję:

„Podaruj książkę bibliotece – pozostaw swój ślad”

Jeśli masz w domu niepotrzebne książki, przeczytane lektury, bajki, komiksy, książki, z których już „wyrosłeś” (książki nowe, w bardzo dobrym stanie) – podaruj je bibliotece szkolnej. Przyniesione książki wzbogacą księgozbiór biblioteki.

Uczniów klas 0 – VI i Rodziców zapraszam do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym: „Z książką nam do twarzy”.
Jeśli czytanie to wasza pasja, kochacie książki i czytacie je wspólnie z w różnych miejscach – pokażcie to za pomocą zdjęcia.
Wywołane zdjęcia, w formacie od 10×15 cm (jak pocztówka) do A5, przynosimy do biblioteki szkolnej do końca października. Zdjęcie powinno przedstawiać ucznia naszej szkoły wspólnie czytającego z rodzicem, babcią, dziadkiem, rodzeństwem, opiekunem. Oceniany będzie pomysł, oryginalność, jakość zdjęcia.

Rodziców uczniów szkoły zapraszam do podzielenia się tytułami swoich ulubionych lektur z dzieciństwa w sondażu podczas najbliższego zebrania.

Uczniów klas IV-VI zachęcam do udziału w konkursie o przygodach Mikołajka a młodszych czytelników na zajęcia inspirowane tekstem literackim.

Wszystkim czytelnikom wspaniałych wrażeń i radości z czytania życzy Szkolna Biblioteka.