ŚLUBOWANIE

dawne maluchy
jeden w drugiego
to same zuchy”

Gdybyście widzieli z jakim zapałem Pierwszaki recytowały te słowa i śpiewały piosenki na uroczystości ŚLUBOWANIA. Niejeden z rodziców, niejedna babcia czy dziadek uronili łzę.
No bo jak się nie wzruszyć kiedy najmłodsi ślubują, że będą strzec godności ucznia i dbać o dobre imię szkoły. Jak się nie roześmiać kiedy pierwszak na pytanie zadane przez Panią Dyrektor – Co obiecaliście podczas ślubowania? – odpowiada „Dbać o Pani nerwy”.

Ślubowanie pierwszych klas to w naszej szkole zawsze wielkie święto. Tak było również w tym roku. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego pasowali młodszych kolegów na uczniów. Pierwszoklasiści przyjmowani do braci uczniowskiej – dumni i wyprostowani czekali na dotknięcie wielkim ołówkiem i słowa „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły”. Z zaciekawieniem oglądali dyplomy i legitymacje, które otrzymali. Wielkimi brawami nagrodzili występy naszego chóru i szkolnego zespołu instrumentalnego. Po uroczystości i zrobieniu wspólnego zdjęcia wszyscy udali się na poczęstunek do sali gimnastycznej.
Wszystkim Pierwszakom życzymy, aby czuli się w naszej szkole jak we własnym domu i odnosili jak najwięcej sukcesów.