Informacje o szkolnym wolontariacie

Szkolne Koło Wolontariatu – Szkoła Podstawowa nr 203 im. Antoniny i Jana Żabińskich w Warszawie.

Zasady otrzymania wpisu na świadectwie

Wpis na świadectwie ukończenia Szkoły Podstawowej nr 203 w Warszawie otrzymuje uczeń, który wziął udział w co najmniej trzech akcjach szkolnych, w tym jednej dużej akcji i przepracował systematycznie 20 godzin.

Informacje dotyczące akcji Szkolnego Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2020/2021r.

• akcja Szlachetna Paczka
  • wydanie gazetki szkolnej – Kreska
    Wraz z chętnymi uczniami rozpoczęliśmy wydawanie szkolnej gazetki KRESKA. Gazetka została wydana w formie  on-line. Redagując artykuły poruszamy tematy dotyczące wydarzeń szkolnych, tematy kulturowe i literackie, a także dotyczące życia zwierząt, muzyczne wiele innych W naszej gazetce każdy znajdzie coś dla siebie. Uczniowie przygotowując materiały, starają  się przekazywać wiedzę w sposób ciekawy, kreatywny i przejrzysty. Jest to doskonałe ćwiczenie umiejętności pracy w zespole, jak również świetny trening umiejętności redagowania dłuższych wypowiedzi pisemnych.
  • czytanie bajek w klasach młodszych
    Chętni uczniowie po zajęciach lekcyjnych organizowali dla najmłodszych bajkowe spotkania w świetlicy szkolnej. Gromadzili wokół siebie dzieci z klas 1-3  i czytali im bajki, legendy. W ten sposób urozmaicali dzieciom czas, przekazywali wiedzę, a także ćwiczyli umiejętność wystąpień publicznych.
  • współpraca z nauczycielem (pomoc dla nauczyciela – stacjonarnie)
    Chętni uczniowie współpracowali z nauczycielami przedmiotu. Jednym z takich działań była pomoc przy eksperymentach chemicznych.
  • Klubik świetlica (Święta nietypowe)
    Uczniowie współpracują z wychowawcą świetlicy. Zajmują się wyszukiwaniem świąt nietypowych na świecie. Najciekawsze informacje są zamieszczane na stronie Klubiku. Uczniowie ćwiczą w ten sposób umiejętność wyszukiwania informacji oraz dbają o atrakcyjność strony Klubiku
  • Szyjemy emotki – pożeracze smutków
    Uczniowie wykazują się wspaniałą kreatywnością. Szyją poduszki przytulanki w formie emotki.