BOHATEROWIE ŻYJĄ WŚRÓD NAS

Dnia 10 marca 2014 roku odwiedzili naszą szkołę dawno zapowiedziani goście- uczestnicy Powstania Warszawskiego – pani Jolanta Zawadzka – Kolczyńska i pan Eugeniusz Tyrajski – żołnierz pułku „Baszta”. Uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem wysłuchali powstańczych wspomnień pana Eugeniusza Tyrajskiego, który za największe swoje dokonanie w czasie powstania uważa ocalenie życia kilkunastu rannym kolegom walczącym wraz z nim na torze wyścigów konnych. Podczas spotkania chór szkolny wykonał kilka pieśni powstańczych, które zostały zilustrowane pokazem archiwalnych zdjęć z tego okresu. To wzruszające spotkanie pełne wspomnień zakończyliśmy zaproszeniem naszych gości na kolejne, które odbędzie się z okazji tegorocznej 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Skip to content