AKCJA ŻONKILE

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”. Od piątku na korytarzach i w przedsionku szkoły zawisły plakaty przypominające o 73. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Szóstoklasiści najpierw obejrzeli prezentację zawierającą informacje o Powstaniu w Getcie Warszawskim, o akcji „Żonkile”, a także organizatorze akcji – Muzeum POLIN. Następnie otrzymali szablony, zgodnie z którymi samodzielnie wykonywali żonkile- symbole tej akcji. Dnia 19 kwietnia 2016 roku od rana przedstawiciele Samorządu Szkolnego rozdawali kwiaty pracownikom szkoły, rodzicom oraz uczniom. Na lekcjach historii szóstoklasiści obejrzeli też film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”. Na zajęciach koła dziennikarskiego uczniowie pisali zaś artykuły o akcji „Żonkile”. Była to dla wszystkich nie tylko znakomita lekcja historii, ale też tolerancji.

akcja_zonkile