AKCJA „KOLOROWE KREDKI”

Bycie wolontariuszem nie polega głównie na zbieraniu pieniędzy, pracą swoich małych rąk dzieci mogą również osiągnąć wiele.
Do naszych działań możemy wykorzystywać rzeczy, które większość ludzi wyrzuciłaby na śmietnik.
Akcja polega na zbieraniu niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych kredek.
Na czym polega pomoc?
Zbieramy kredki (zarówno drewniane jak i świecowe) i wysyłamy je pod wskazany adres. Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Piórniki, zapełnione odrestaurowanymi kredkami, są zawożone do szpitali dla przebywających tam dzieciaków.
Kredki świecowe, które można przetopić, służą do stworzenia tęczowych kredek w kształcie misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkową biżuterię, z której dochód przeznaczany jest na akcje Niewidzialny Mikołaj i Dobra Wróżka.
Kredki przynosimy do świetlicy i wrzucamy do przygotowanego kartonu. Akcja przeznaczona jest dla dzieci z klas 0-VIII i trwa bezterminowo.