DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Dnia 8 października 2014 roku w naszej szkole odbył się Dzień Świadomości Dysleksji zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Z tej okazji specjaliści ze szkoły oraz zaproszeni goście – psycholodzy, logopedzi i terapeuci pedagogiczni, udzielali indywidualnych konsultacji. Rodzice mieli możliwość podzielenia się wątpliwościami na temat trudności dzieci w nauce oraz uzyskania wskazówek do pracy w domu. W tym dniu obecny był również ortoptyk pan Mirosław Kucharski, który nieodpłatnie wykonywał przesiewowe badanie ortoptyczne chętnym dzieciom i udzielał rodzicom cennych wskazówek. Dzień Świadomości Dysleksji cieszył się dużym zainteresowaniem rodziców. Towarzyszyła mu wystawa poświęcona tematyce specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu. Rodzice mogli podziwiać także wystawę prac „Literkowy pokaz mody”, które dzieci z klas I – III wykonały różnymi technikami.

Skip to content