PAMIĘTAMY

1 sierpnia 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Trwało 63 dni. Październik to miesiąc, w którym wspominamy tamte wydarzenia. Dnia 7.10.2014r. przyszli do naszej szkoły przedstawiciele Grupy Historycznej Zgrupowania „Radosław”, aby przeprowadzić „Żywą lekcję historii”. Ubrani w mundury z tamtego okresu przypomnieli bohaterskie czyny powstańców. Mogliśmy zobaczyć i dotknąć broni, której używali bohaterowie tamtych lat. W spotkaniu brały udział również harcerki, które uczyły opatrywania ran i wiązania węzłów. Następnego dnia uczciliśmy rocznicę Powstania Warszawskiego na apelu dla klas „0” – III. Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się od starszych kolegów co wydarzyło się 70 lat temu i śpiewali wspólnie powstańcze piosenki: „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”. OBIECUJEMY – NIE ZAPOMNIMY, CHWAŁA BOHATEROM.