SŁOWA MOGĄ RANIĆ…

Nienawiść zaczyna się od słów. Od początku edukacji powinniśmy kształtować w młodym pokoleniu poprawny sposób używania języka. Wiele złych rzeczy zaczyna się od złego słowa. Od tego, że nie zawsze przywiązujemy wagę do tego, co piszemy lub wypowiadamy. Niestety, powszechnym zjawiskiem wśród ludzi młodych jest hejt. Dorośli również nie zawsze dają młodzieży dobry wzorzec.
Dziś większość z nas mówi STOP mowie nienawiści. W warszawskich szkołach zostały przeprowadzone godziny wychowawcze na  temat tego, jak reagować na mowę nienawiści. W naszej szkole, poza lekcjami wychowawczymi, uczniowie na zajęciach informatycznych wykonywali plakaty – jak walczyć z hejtem, mową nienawiści i krzywdzeniem innych. Na holu szkolnym z uczniowskich plakatów zrobiliśmy wystawę. Bądźmy dla siebie uprzejmi i dbajmy o język, jakim się posługujemy. Dziś mówimy STOP mowie nienawiści!