OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.

Data 21 marca nie jest przypadkowa. Jej amerykański zapis (3/21) symbolizuje trzeci chromosom (zamiast dwóch) w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi główną przyczynę tej choroby. Z tego powodu zespół Downa przez specjalistów nazywany jest trisomią chromosomu 21.

Nasza szkoła również dołączyła do obchodów i wzięła udział w #SkarpetkowymWyzwaniu. Uczniowie zakładając dwie różne skarpetki promowali postawę ceniącą radość, akceptację oraz solidarność dla ludzkiej różnorodności. Zachęcamy do obejrzenia skarpetkowo-kolorowych kolaży wykonanych ze zdjęć uczniów i nauczycieli.

Budujmy świat miłością,
ozdabiajmy różnicami,
podziwiajmy tolerancją, równością i otwartością.