DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka (St. Patrick’s Day). Dzień Św. Patryka jest irlandzkim świętem zarówno narodowym jak i religijnym. Obchodzone jest 17 marca na cześć patrona tego kraju, czyli świętego Patryka. Najważniejszą tradycją obchodów jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, który symbolizuje wiosnę oraz trójlistną koniczynkę (shamrock) przypisywaną właśnie św. Patrykowi. W wielu miastach organizowane są huczne imprezy, parady oraz festyny. Podczas lekcji kulturowych najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznawali historię oraz zwyczaje tego święta. Ubrani na zielono uczyli się tradycyjnego tańca irlandzkiego, wykonywali makietę podkowy na szczęście oraz rozwiązywali quizy językowe. Tego dnia uczniowie mogli również zamienić się w irlandzkiego skrzata – a leprechaun. Swoje wyobrażenia o tym, jak wyglądają w tej roli przedstawili na rysunkach. Dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę!