OBCHODY 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 8 listopada z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięła w niej udział cała społeczność szkolna, uczniowie klas „0” – VIII, nauczyciele, pracownicy oraz zaproszeni goście: Mazowiecki Wicekurator Oświaty Pan Krzysztof Wiśniewski i przedstawiciel Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej Pani Barbara Łabędzka. O godzinie 11:11 uczestnicy uroczystości odśpiewali polski hymn narodowy, włączając się do akcji „Szkoła do hymnu”, której inicjatorem był minister edukacji narodowej RP. Następnie szkolne koło teatralne „Skorupki w masce” zaprezentowało widowisko artystyczno – historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918. Akademię uświetnił występ chóru szkolnego, który wykonał pieśni patriotyczne. Do wspólnego śpiewania włączyli się wszyscy uczestnicy uroczystości. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.