NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

„W historii Polski tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada,
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.”

Marcin Brykczyński 

Strofy wiersza pt. „11 listopada” rozpoczęły w dniu 8 listopada uroczystość z okazji Święta Niepodległości dla dzieci z klas „0” – III. Uczniowie klasy 2b przygotowali inscenizację, która przypomniała najważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski od zaborów po rok 1918. Dzieci zaprezentowały wiersze patriotyczne oraz scenki historyczne opowiadające o niewoli, odwadze i poświęceniu wielu pokoleń Polaków. Wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn państwowy oraz pieśni patriotyczne: „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza Brygada”, „Rota”. Występ młodych artystów wprowadził zebranych w podniosły i świąteczny nastrój.