WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Dnia 14 września dzieci z klas trzecich uczestniczyły w warsztatach artystycznych „Akcja Labirynt”, które odbyły się w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul. Grochowskiej. Uczniowie tworzyli dźwięki na instrumentach perkusyjnych, a do gry używali niekonwencjonalnych przedmiotów. Nasi mali artyści mieli możliwość doświadczenia pracy kompozytora w studiu nagrań. Na zajęciach pojawiły się również elementy działań teatralnych oraz ekspresji ruchu. Trzecioklasiści poznali tańce i zabawy z różnych stron świata, a na zakończenie – zatańczyli polkę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty plastyczne, gdzie wśród tajemniczej aury pracowni malarskiej, każdy choć przez chwilę, mógł poczuć się prawdziwym artystą. Prace stworzone techniką marmurkową, których inspiracją był trudny do uchwycenia ruch tancerza, zachwyciły wszystkich uczestników. Cały dzień upłynął nie tylko na nauce, ale przede wszystkim na wspaniałej zabawie.