Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją 2019/2020

W dniach 07-11.10. 2019 po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. Tym razem pod hasłem: „Nauczyciel bliżej dziecka z dysleksją”. W ramach tego przedsięwzięcia: klasy 0-1 pod opieką wychowawców, wykazały się dużą wyobraźnią i kreatywnością tworząc ciekawe rysunki z podanym motywem graficznym, klasy 2-3 wykonały sensoryczny słowniczek ortograficzny, wykorzystując w swoich pracach różnorodne materiały.

Prace uczniów zostały zaprezentowane na wystawie: ”Galeria obraz, słowo, dotyk”. Uczniowie klas 4-8 poznali ćwiczenia ruchowe wspomagające procesy edukacyjne i rozpoczynali lekcje kilkuminutową „gimnastyką mózgu”. Przygotowana została również gazetka informacyjno-edukacyjna o tematyce dysleksji. Uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli sprawdzić się rozwiązując codziennie inne łamigłówki: językowe, rozwijające spostrzegawczość i koordynację wzrokowo – ruchową. Podczas Dnia Świadomości Dysleksji rodzice mogli porozmawiać ze specjalistami pracującymi, na co dzień z uczniami mającymi trudności z czytaniem i pisaniem, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i udzielali fachowej porady jak wpierać dzieci w nauce, aby te działania przynosiły efekty. W tym dniu istniała też okazja zakupu gier edukacyjnych i różnorodnych pomocy wspomagających rozwój poznawczy, dedykowanych zarówno młodszym jak i starszym uczniom. Specjalista neurologopeda z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, przeprowadziła badania słuchu Platformą Badań Zmysłów.

Skip to content