Świetlica_old

Witamy w naszej świetlicy

Tu Państwa dzieci w ciepłej i bezpiecznej atmosferze spędzają wolny czas od 7.00 do 17.30. Poprzez zabawy uczą się współpracować grupie i nawiązują przyjaźnie.

Dzieci mogą korzystać z gier planszowych, grać w bilard i piłkarzyki, rozwijać zainteresowania, wyobraźnię przestrzenną budując z klocków, oraz odrabiać lekcje.

Przy sprzyjającej pogodzie wychodzimy na szkolne boisko i plac zabaw, by dzieci korzystały z ruchu na świeżym powietrzu. Klasy pierwsze po zakończeniu lekcji przebywają w swoich salach.

Dzieci rozwijają zainteresowania uczestnicząc w zajęciach:

• plastycznych
  • zabawach ruchowych
  • eksperymentach
  • grach umysłowych
  • origami
  • treningach twórczości
  • zajęciach psychoedukacyjnych

Odbywają się okolicznościowe imprezy:

• Otrzęsiny
  • Mały Powstaniec
  • 11 listopada
  • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
  • Popołudnie z kolędami
  • Kiermasz świąteczny
  • Wybór najsympatyczniejszego Świetliczaka
  • 3 maja
  • Dyskoteki
W świetlicy organizowane są konkursy, np.: warcabowy, o ruchu drogowym, „Omnibus:”, plastyczne, piosenki, przyrodnicze i inne.

Wychowawcy pracujący w świetlicy, to wykwalifikowana, sympatyczna i przyjaźnie nastawiona do Dzieci i Rodziców kadra.

Dzieci starsze, z klas IV – VIII mogą uczęszczać do szkolnego klubiku, w którym podobnie jak w świetlicy mogą rozwijać swoje zainteresowania.

Wszelkie nasze  działania finansowane są dzięki wpłatom Państwa na pomoce do świetlicy. Dziękujemy

Dokumenty: