„Rok szkoły w ruchu”

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Ćwiczyć każdy może” ogłoszonej przez MEN, organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Celem akcji jest uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Nauczyciele wychowania fizycznego podjęli się realizacji następujących obszarów:

Obszar nr 1

Lekcje wychowania fizycznego mogą być ciekawe i atrakcyjne

Lekcja wychowania fizycznego: „Nauka odbicia piłki siatkowej sposobem oburącz dolnym, doskonalenie zagrywki dolnej”.
Lekcję przeprowadzono 3 lutego 2014 r.
GALERIA ZDJĘĆ

Lekcja wychowania fizycznego: „Turniej Olimpijski”
Lekcję przeprowadzono : 18 marca 2014 r.

Obszar nr 2

Alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego

Lekcja wychowania fizycznego: „Nauka kroku podstawowego i figur tańca narodowego – polonez”.
Lekcję przeprowadzono 4 grudnia 2013 r.
GALERIA ZDJĘĆ

Lekcja wychowania fizycznego: „Kształtujemy wytrzymałość ogólną oraz koordynację ruchową przy muzyce wykorzystując stopnie fitnessowe (stepy)”.
Lekcję przeprowadzono 16 stycznia 2014 r.
GALERIA ZDJĘĆ

Lekcja wychowania fizycznego: „Gimnastyka artystyczna – ćwiczenia ze wstążką gimnastyczną”.
Lekcję przeprowadzono 7 marca 2014 r.

Obszar nr 4

Kwalifikacje i doskonalenie nauczycieli

Udział nauczycieli wychowania fizycznego w planowanych szkoleniach placówek doskonalenia nauczycieli i ośrodków doskonalenia nauczycieli o tematyce zdrowotnej i ruchowej – zaświadczenia i świadectwa.