PROJEKT KOSMOS

W piątek, 24 kwietnia podsumowaliśmy projekt „Kosmos”. Przez cały tydzień klasy szóste na różnych przedmiotach, zgłębiały zagadnienia związane z tym tematem. Na matematyce obliczali ile ważyłby człowiek na innych planetach naszego Układu Słonecznego, a na przyrodzie omawiali, jakie są cechy charakterystyczne planet, wykorzystując ich gęstość. Na zajęciach technicznych wykonane zostały fantastyczne modele Układu Słonecznego – będą służyć następnym pokoleniom, a na zajęciach komputerowych, w programie Scratch przygotowano ich wersję animowaną. Ponadto na lekcjach etyki i religii analizowano osiągnięcia Galileusza. Zdobytą wiedzę wykorzystano w pracach plastycznych, które pokazano na wystawie w holu szkoły. W piątek, który był dniem podsumowania akcji witała uczniów kosmiczna muzyka, a na trzeciej i czwartej lekcji pracownicy szkoły, goście z Luksemburga oraz uczniowie klas IV – VI mogli obejrzeć efekty dokonań szóstoklasistów. A działo się…. były układy taneczne: „Wielki wybuch” i „Walentina Twist” oraz rap „Układ Słoneczny”, wspólne śpiewanie piosenki Eltona Johna „Rocket man”, a na koniec przedstawienie „Wielkie lanie” inspirowane „Bajkami robotów” Stanisława Lema. Dodatkowo efekty świetlne, dymy, stroje… Szkoda, że tego nie mogliście zobaczyć na własne oczy. Mamy nadzieję, że projekt zachęci wszystkich uczniów do dalszych badań wszechświata i innych zagadnień.