POWSTAŃCY WARSZAWSCY- LUDZIE HONORU

Jak co roku, po uroczystościach kończących rocznicowe obchody Powstania Warszawskiego, gościliśmy w naszej szkole uczestników tamtych wydarzeń. Przybyły do nas znane nam od lat Panie: Jolanta Zawadzka – Kolczyńska, łączniczka i Jadwiga Przybylska – Wolf, sanitariuszka. Obie z oddziału „Chrobry II” walczącego w Śródmieściu.  Część artystyczna spotkania składała się z pieśni w wykonaniu naszego chóru i czytanych fragmentów z pamiętnika Wandy Przybylskiej – zabitej w Powstaniu siostry naszego gościa. Na zakończenie wysłuchaliśmy poruszających wspomnień naszych gości oraz odpowiedzi na zadawane im przez uczniów pytania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy mogli wspólnie przeżywać kolejną rocznicę Powstania Warszawskiego.