Mistrzowie kodowania – zakończenie II edycji

mistrzowie

Trzydziestu uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej  nr 203 w Warszawie zakończyło zajęcia programowania w ramach II edycji programu Mistrzowie Kodowania. Dzieci pracowały w trzech grupach dziesięcioosobowych. Uczniowie poznali podstawy programowania w Scratchu. Zaczynali od animacji kwiatka. Później wykonali projekt „Akwarium”, w którym rekin polował na rybki i kraba. Kolejne dwa zajęcia poświęcone były kotom, które raz się ścigały innym razem polowały na mysz. W marcu uczniowie zrobili projekt edukacyjny, sprawdzający znajomość alfabetu.  Wiosna zbliżała się wielki krokami – uczniowie zaprojektowali wiosenną animację. Skończyli zajęcia projektem  „Labirynt”. Dziewięcio – dziesięciolatkowie na zajęciach i poza nimi bardzo chętnie zaglądali na stronę code.org , doskonaląc swoje umiejętności kodowania. Wszyscy ukończyli co najmniej jeden kurs, zaprogramowali własną grę. Najbardziej zainteresowani zrobili nawet trzy kursy. W ankiecie ewaluacyjnej, którą dzieci wypełniały na koniec zajęć – ocenili je bardzo wysoko, uczniowie stwierdzili, że czekają na kontynuację zajęć w klasie czwartej. Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia stron http://mistrzowiekodowania.pl oraz http://code.org .

Patroni akcji:patroni

 

 

7 projekt – Labirynt

Paweł Kasoń IIIbLabirynt Paweł Kasoń

Kacper Glaza IIIbLabirynt Kacper Glaza

Magdalena Rutkowska IIIbLabirynt Magdalena Rutkowska

6 projekt – Wiosna

Roksana Wojcieszak IIIbWiosna Roksana Wojcieszak

Nina Balcerak IIIbWiosna Nina Balcerak

Patryk Lipiński IIIbWiosna Patryk Lipińska IIIb

5 projekt – Alfabet

Michał Chojnacki IIIbAlfabet Chojnacki

Aleksandra Kowalska IIIbAlfabet Aleksandra Kowalska

Julia Halko IIIaAlfabet Julia Halko

4 projekt – Kot goni mysz

Zuzanna Urlińska IIIbZuzanna Urlińska

Antek Szymonowicz IIIbAntek Szymonowicz

3 projekt – Wyścigi

Oliwia Napłoszek IIIaOliwia Napłoszek

Wiktoria Pisarek IIIbWiktoria Pisarek IIIb

2 projekt – Akwarium

Łukasz Pepel IIIbŁukasz Pepel

Aleksandra Proć IIIbAleksandra Proć IIIb

1 projekt – Kwiatek

Karolina Linkiewicz IIIaKarolina Linkiewicz

Olivier Mistewicz IIIaOlivier Mistewicz

Skip to content