MAJOWE ŚWIĘTA

28 kwietnia 2017r., w szkole odbyły się uroczystości z okazji Święta Narodowego Konstytucji Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi RP. Uczniowie klasy Va i VIb, przedstawili zebranym, informację na temat dziejów obchodów i ustanowienia świąt państwowych. Przekazali wiedzę o jednym z najważniejszych symboli narodowych, to jest biało – czerwonej fladze. Chór szkolny, dzięki wspaniałemu wykonaniu pieśni patriotycznych, urozmaicił występy uczniów. Była to bardzo ciekawa lekcja historii. Uczniowie klas młodszych również uczcili Majowe Święta uroczystym apelem. Dzieci z klasy 2c przygotowały krótkie przedstawienie i zaśpiewały pieśni patriotyczne. Na zakończenie uroczystości uczniowie z obrysowanych i wyciętych kształtów własnych dłoni wykonali godło Polski.