Lekturki spod chmurki

MIĘDZYNARODOWY PROJEKTT EDUKACYJNY wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III CZYTAM Z KLASĄ-lekturki spod chmurki II edycja Ekologiczna. Projekt uzyskał honorowy patronat  MEN.

Tegoroczna edycja projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki ma zasięg międzynarodowy i skierowana jest do uczniów klas I-III. Projekt trwa cały rok szkolny (III moduły-Jesień, Zima, Wiosna).

  • Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębią wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę.
  • W roku szkolnym 2020/2021 postacią przewodnią po projekcie stanie się mała chmurka Tosia, która ukaże dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęci uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej. Wszystko będzie spójne z czytaną lekturą.
  • W projekcie pojawią się trzy moduły, z których każdy będzie bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).
  • Projekt będzie zgodny z podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021.
  • Udział w projekcie będzie wspaniałą okazją do rozwijania kompetencji kluczowych u uczniów.

Prezentacja realizacji projektu

Skip to content