Koło dziennikarskie

Niebawem ukaże się kolejny numer gazetki szkolnej KRESKA. W najbliższej edycji przeczytacie między innym o Walentynkach, o zwyczajach związanych z czasem karnawału, a także ciekawostki, przepisy , łamigłówki… Nie zabraknie oczywiście wywiadów i recenzji ciekawych książek. Zapewniamy Was, każdy znajdzie coś dla siebie. I mamy dla wszystkich niespodziankę – konkurs i…?
O tym dowiecie się z kolejnego numeru gazetki. Opiekun zespołu redakcyjnego: Anna Gromacka
  • Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas IV –VIII.
  • Zajmujemy się wydawaniem gazetki szkolnej KRESKA – SP 203 to MY.
  • Podczas naszych spotkań poznajemy pracę dziennikarza.
  • Kształtujemy umiejętność pracy zespołowej.
  • Dzięki pracy z tekstem uczniowie doskonalą  poprawne  posługiwanisię polszczyzną pod względem gramatycznym, stylistycznym i ortograficznym.
  • Praca przy redagowani u artykułów to świetny trening umiejętności redagowania dłuższych wypowiedzi pisemnych.
  • Uczniowie  uczą się wyszukiwania informacji oraz wykorzystywania jej w sposób funkcyjny.
  • W czasie układania planu gazetki korzystamy z różnych metod aktywizujących, np. metoda projektu, burza mózgów, dyskusja, praca z tekstem…
  • Pisząc  artykuły poruszamy tematy dotyczące wydarzeń szkolnych, tematy kulturowe i literackie, a także dotyczące życia zwierząt, muzyczne, kulinarne i wiele innych.
  • W naszej gazetce każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Uczniowie redagując artykuły starają się przekazywać wiedzę w sposób ciekawy, kreatywny i przejrzysty.
  • Podczas naszych spotkań jest mnóstwo śmiechu i zabawy.
  • W naszej pracy bardzo nam pomaga maskotka naszej gazetki – rysiczka.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do redagowania naszej gazetki.