Informacje o uroczystości nadania szkole patrona

16 maja 2019 roku w gronie uczniów, nauczycieli i pracowników świętowaliśmy 60 – te urodziny naszej Szkoły. Uroczyście obchodziliśmy także nadanie szkole imienia Antoniny i Jana Żabińskich. To ważne i wyjątkowe wydarzenie dla całej społeczności szkolnej.
Po raz pierwszy podczas uroczystej gali towarzyszył nam nowy sztandar. Chór zaprezentował piosenkę „Tolerancja”, a uczniowie klas VIII w krótkim przedstawieniu ukazali niezwykłą więź Antoniny i Jana Żabińskich ze światem zwierząt. Obejrzeliśmy prezentacje na temat historii szkoły oraz życia  i dorobku Antoniny i Jana Żabińskich. Były również upominki dla uczniów, dostali znaczki i lizaki z nowym logo szkoły. Największą atrakcją był urodzinowy tort, który został przyjęty przez uczniów z wielkim entuzjazmem. Na zakończenie uroczystości wszyscy odśpiewali Szkole gromkie 100 lat!!! W godzinach popołudniowych w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży odprawiono Mszę św., podczas, której poświęcono nowy sztandar szkoły.

Skip to content