Grupa 1A 2020/21

Wychowawca – p. Dorota Jawornicka

Z życia grupy.

19.05

Akcja MAK w klasie 1a: robiliśmy maki, oglądaliśmy film o kapralu Wojtku oraz czytaliśmy książkę pt. „Dziadek Niedźwiadek”.

19.03

1a uczestniczyła w Światowym Dniu Wody organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną.

17.03

Leon kameleon opowiedział dziś uczniom z klasy 1a, jak powinny wyglądać szczere przeprosiny.

10.03

Wkrótce wiosna. Widać ją wokół nas, ale też i w sali klasy 1a. Dziś zakwitły u nas przebiśniegi.

8.03

Dziewczynki widziane oczami chłopców….
Chłopcy z klasy 1a podarowali dziś dziewczynkom teczki przyjaźni.

2.03

Kolejny scenariusz zrealizowany.
Na zakończenie zajęć zbudowaliśmy domki dla jeży.

26.02

To był dzień pod hasłem – Eksperymenty.
Uczniowie klasy 1a uczestniczyli w zabawach badawczych z magnesami oraz wykonali doświadczenie „Żywe wykałaczki”. Bardzo dużym zaangażowaniem wykazał się Rysio, który opowiedział o właściwościach magnesów.

24.02

1a zrealizowała kolejny scenariusz w ramach projektu „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?”

19.02

Produkcja kotów ruszyła pełną parą. A, że na dworze mróz, to sweterki muszą być!!! Jak dbać o zwierzęta zimą? – 1a zna odpowiedź.

17.02

Dziś 1a przy przystąpiła do realizacji projektu „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?” w ramach Fundacji Uniwersytet Dzieci.
Zrealizowaliśmy scenariusz – Jak rosną rośliny?

15.02

Klasa 1a uwielbia zajęcia plastyczne. Kreatywne walentynki i mozaika zimowa są tego przykładem.

10.02

Po Basi i Stasiu, nadszedł czas na Anitę. Poprowadziła zajęcia dla klasy 1a wzorcowo. Ta fotorelacja jest tego dowodem.

9.02

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczestniczyliśmy dziś w webinarium „Bezpiecznie w sieci”. Dowiedzieliśmy się co to jest Internet oraz poznaliśmy trzy zasady bezpieczeństwa w sieci.

5.02

Nie myślimy tylko o strojach na bal, ale również o dekoracji sali. Pracujemy intensywnie, bo czasu zostało niewiele.

28.01

Staś, uczeń klasy 1a pokazał koleżankom i kolegom jak uzyskać prąd z cytryny. Później uczniowie starli się  podczas gry towarzyskiej Państwa – Miasta.

24.01

Basia, uczennica klasy 1a wcieliła się dzisiaj w rolę nauczyciela i poprowadziła zajęcia z kreatywności. Przyniosła potrzebne materiały plastyczne, pistolet do kleju na gorąco oraz świetny pomysł na zabawę. To był super dzień.

20.01

Wszystkim Babciom i Dziadkom w Dniu Ich święta życzymy samych serdeczności.
A oto Babcie i Dziadkowie uczniów klasy 1a.

5.11

Godło Polski oczami kl. 1a

4.11

Klasa 1a od rana walczy… ale, aby uspokoić wszystkich… jest to walka na polu szachowym. Emocje są olbrzymie.

22.10

Klasa 1a zrobiła swoją fotobudkę z jesiennym liściem  Czyż efekt nie jest uroczy?

7.10

Złota polska jesień za oknem i w sali klasy 1a.

2.10

Dzień Chłopców już za nami, ale wspomnienie o nim zostało!
Te piękne krawaty dziewczynki z klasy 1a wykonały samodzielnie. To ich pierwszy prezent dla nowych kolegów.