FESTYN

Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole w piękną słoneczną sobotę 3 czerwca 2017 roku, odbył się XVI festyn rodzinno – sportowy pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Okazji do zabawy i radości było wiele. Każda klasa wprowadziła nas w świat innej wybranej przez siebie bajki przygotowując swoje stoisko klasowe. Po boisku pląsały, więc smerfy, dalmatyńczyki, minionki, pingwiny, żółwie i wiele innych bajkowych postaci. Pomysłowość rodziców i dzieci przeszła wszelkie oczekiwania. Bardzo trudne zadanie miała komisja, która przyznawała miejsca i nagrody w konkursie na najlepiej zorganizowane stoisko. Pierwsze miejsce przyznała klasie 6a, drugie klasie 2b, trzecie klasie 5a oraz wyróżnienia klasom „0”, 2c, 4b. Podczas festynu śpiewał chór, odbył się pokaz tańca z szarfami, występy laureatów konkursów muzycznych i konkursu „Wiem, umiem, potrafię” oraz pokaz judo i karate.  Za przysłowiowy grosik można było kupić różności wystawione na klasowych stoiskach, wziąć udział w aukcji, zabawie fantowej, zjeść pyszną grochówkę. Nie zabrakło również sportowej rywalizacji. Klasy „0” – III zmierzyły się ze sobą w rodzinnych wyścigach rzędów, a starsi uczniowie rozegrali mecz unihokeja. Zabawa była udana, humory dopisywały. Do zobaczenia za rok!