EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Europejski dzień języków obcych obchodzony jest 26 września. Z tej okazji w naszej szkole zostały zorganizowane obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo – kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.

W ramach szkolnych obchodów uczniowie klas I-VIII przygotowali plakaty zawierające najistotniejsze informacje dot. wylosowanych krajów. Na parterze budynku naszej szkoły pojawiła się galeria prac, którą można podziwiać do końca tygodnia.

Kolejnym punktem obchodów były lekcje tematyczne z nauczycielami języków obcych. Kahoot cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem wśród starszych uczniów, pozwolił na poszerzanie wiedzy w zakresie tematyki obcojęzycznej. Młodsze klasy podczas zajęć nauczyły się witać i liczyć w dziewięciu językach.

Uczniowie klas IV-VIII przy użyciu telefonów rozszyfrowywali zagadkowe kody QR podczas przerw.

Całość obchodów została zwieńczona I Festiwalem Piosenki Obcojęzycznej, w którym uczniowie wszystkich klas występowali prezentując umiejętności wokalne, taneczne i oczywiście językowe. Przygotowane występy, ukazały nie tylko bogactwo kultur i języków w Europie, ale przede wszystkim, pozwoliły uczniom na zaprezentowanie swoich różnorakich talentów. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa, którą na pewno powtórzymy za rok.