Code Week 2019/2020

W dniach 14-18 października, nasza szkoła brała udział w społecznej inicjatywie państw europejskich „Code Week” (Europejskim Tygodniu Kodowania). Cały tydzień, każdy uczeń który chciał rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem, miał do tego szereg możliwości. Umiejętności analitycznego i logicznego myślenia rozwijali zarówno uczniowie klas młodszych jaki starszych. Do najciekawszych inicjatyw Code Weeku możemy zaliczyć:

  • Kodowanie na dywanie – programowanie z najmłodszymi
  • Rejestracja i wykonywanie zadań z kodowania na stronie internetowej code.org.
  • Ćwiczenie umiejętności logicznego myślenia poprzez zajęcia z Ozobotami

Celem tej inicjatywy informatycznej jest pogłębianie świadomości uczniów jak ważna w dzisiejszych czasach jest praca z komputerem, jak za pomocą programowania możemy rozwijać umiejętności logicznego myślenia oraz jak poprzez zabawę możemy nauczyć się wielu ciekawych umiejętności informatycznych. Cieszymy się, że nasza wspólna nauka poprzez zabawę miała tak pozytywny odzew wśród uczniów!

Skip to content