Apollo 2016/2017

Projekt „Apollo” rok szkolny 2016/ 2017

Współpraca z Apollo Elementary School na Florydzie, realizacja projektów m.in. „Ja i mój świat” /’Me and My World’/ czy ‘My loves and hates’ o tym, co uczniowie uwielbiają a czego nie znoszą.
Wysyłaliśmy ołówki i kartki pocztowe z Warszawą do USA za niespodziewane wysłane do nas kartki na Halloween. Tradycyjnie wymienialiśmy się życzeniami i kartkami robionymi również własnoręcznie przez uczniów z okazji Bożego Narodzenia, Valentine’s Day, Dnia Ziemi /’Earth Day’/, Wielkanocy, korespondencją mailową przesyłaliśmy sobie ważniejsze wydarzenia z życia szkoły z fotografiami. Ubawiły nas kamery ‘Santa Claus’, sporządzone przez nauczycieli z USA w młodszych klasach, uczniowie tych klas myśleli, ze naprawdę św. Mikołaj przez te kamery ich widzi.
Z Panią Alicją Kochanowską i świetlicą 15.09. 2016 realizowałyśmy projekt i konkurs na: „Dzień Kropki. Święto Kreatywności” = ‘THE DOT DAY’, dostaliśmy też kartki od Amerykanów na ten dzień.
Na prośbę Amerykanów uczniowie m.in. klas 5b i 6b wykonali specjalne prace dla nauczycielki z Apollo School, Mrs Marshall, będącej po chemioterapii, wydrukowane prace polskich uczniów były zaniesione do szpitala w USA.
Uczniowie korespondowali w języku angielskim na portalu www.edmodo.com i czasami posługiwaliśmy się tradycyjną pocztą.
W I semestrze 109 dni aktywności na portalu ‘EDMODO’ miała Barbara Postek /6b/= I miejsce, 102 dni i II miejsce = Zofia Tomaszewska /6a/ a III miejsce i 100 dni aktywności Stanisław Szymczykowski /5a/.
W II semestrze, pisania języku angielskim na ‘EDMODO’ od 27.02.2017 do 01.06.2017, I miejsce zdobyła Zofia Tomaszewska /67 dni/, II miejsce Barbara Postek /59 dni/ i III miejsce Stanisław Szymczykowski /57 dni/.

 

Skip to content