Akcje wolontariatu w roku szkolnym 2022/2023

WRZESIEŃ 2022

• Akcja „Kredkobranie” przeprowadzenie we wszystkich klasach zbiórki przyborów szkolnych dla uczniów mieszkających na Kresach.

PAŹDZIERNIK 2022

• podarunki „Dar serca” na dzień Ślubowania klas I-szych samodzielne przygotowanie serduszek dla najmłodszych uczniów.
  • jesienne prace w ogrodzie – sadzenie cebulek żonkili przy okazji rekreacji w ogrodzie szkolnym, które wczesną wiosną rozkwitną w „Pola Nadziei” dla  przeprowadzenia zbiórki dla chorych w hospicjum.
LISTOPAD 2022

• przygotowanie biało-czerwonych kokardek na Narodowe Święto Niepodległości
  • porządkowanie grobów na Powązkach, zapalenie znicza na grobie patronów naszej Szkoły 203 A. i J. Żabińskich.
GRUDZIEŃ 2022

• Mikołajki – „Dzieci dzieciom”; wykonanie drobnych upominków dla
  • wykonanie dekoracji świątecznej: ozdób i  łańcucha choinkowego dla hospicjum na ul. Tykocińskiej,
  • prowadzenia zbiórki i liczenia darów w ramach „Szlachetnej Paczki” dla potrzebującej wielodzietnej rodziny.

STYCZEŃ/LUTY 2023

• rodzinne zaangażowanie wolontariuszy w zbiórkę „WOŚP” 2023 r.
  • przygotowania do tygodnia Kiermaszu Słodkości na rzecz Afryki 6 – 10 luty 2023 (w tydzień przed „tłustym czwartkiem”) z którego dochód jest przeznaczony na rzecz chorych dzieci (dla wsparcia kosztów leczenia).
  • Góra grosza

MARZEC /KWIECIEŃ 2023

• Żonkilowe Pola Nadziei – doglądanie szkolnego ogrodu i opieka nad kwiatami żonkili.
  • Przeprowadzenie Akcji Pola Nadziei promującej pomoc dla osób chorych w hospicjum  – wykonane plakatów, dekoracji z papieru i bibułowych żonkili.
  • samodzielne działania wolontariuszy w ośrodkach kultury i sportu, akcjach charytatywnych, proekologicznych itp.

MAJ 2023 (koniec miesiąca)

• planowana wycieczka wolontariatu – zapoznanie się bliżej z tematyką i potrzebami misji: wycieczka do Centrum Misji Afrykańskich w Borzęcinie.

CZERWIEC 2023

• podsumowanie całorocznej pracy Szkolnego Koła Wolontariatu. Dzielenie się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami, wnioskami.
  • indywidualne formy zaangażowania wolontariuszy w przygotowanie i przebieg Festynu Szkolnego 2023

Inne akcje SKW:

• wolontariat sportowy – biegi warszawskie – Fundacja Miasta Sportu
  • zaangażowanie w akcję UNICEF
  • całoroczna zbiórka korków dla zaprzyjaźnionego Hospicjum na ul. Tykocińskiej. Środki pochodzące z nakrętek są wykorzystywane na zakup sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego do bezpłatnej wypożyczalni dla pacjentów hospicjum. Zbieramy nakrętki do dwóch serc w Warszawie: Żółte serce znajduje się przy SDK „Jowisz” – ul. Chodecka 4 (Targówek).Czerwone serce znajduje się nad Balatonem przy ul. Abrahama 7 (Gocław).