ZIELONA SZKOŁA W MARÓZIE

W dniach 16 – 20 września 2019 roku klasy 2a i 2b wraz z wychowawcami i opiekunami przebywały na „Zielonej Szkole” w Szkolnym Ośrodku Wypoczynkowym „Syrenka” w Marózie. Celem wyjazdu było zintegrowanie zespołów klasowych, rozwijanie samodzielności dzieci, upowszechnienie formy uczenia się przez obserwacje i doświadczenie, zainteresowanie kwestiami przyrodniczymi i ekologicznymi oraz rozwijanie aktywności ruchowej i sprawności fizycznej. Program zajęć był bardzo intensywny. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach i zabawach na świeżym powietrzu, pieszych wyprawach do lasu i nad jezioro oraz wycieczce autokarowej do Olsztynka i Olsztyna. Dodatkową atrakcją był bardzo ciekawy spacer badawczy po lesie z leśnikiem, który opowiadał im ciekawostki o mieszkających tam zwierzętach. W Olsztynku dzieci zwiedziły Hutę Szkła Artystycznego, gdzie poznały metody wyrobu szklanych przedmiotów oraz Park Etnograficzny – Muzeum Budownictwa Ludowego, największy w województwie skansen zawierający liczne drewniane budowle z  Warmii, Mazur, Powiśla i Litwy. W Olsztynie odwiedziły Gazetę Olsztyńską i Zamek.  Uczestniczyli w lekcjach muzealnych pt. „Pocztówka z Olsztyna” i „ Lepienie z gliny metodą wałeczkowa”. Uczniowie mieli także okazję odwiedzić Planetarium i obejrzeć film edukacyjny pt. „Pory roku”. Nie zbrakło również takich atrakcji jak bitwa na pianki, dyskoteka, ognisko, gra terenowa, wieczorny spacer z latarkami. Sprzyjająca pogoda, wielogodzinny pobyt na świeżym powietrzu, codzienne zajęcia ruchowe oraz smaczne i zdrowe posiłki sprawiły, że wszyscy mieli wspaniałe humory i dobrze się bawili.