TYDZIEŃ PRZYJAŹNI W ŚWIETLICY

Ostatni tydzień października w naszej świetlicy upływał pod hasłem: ,,Mój przyjaciel, mój kolega”. Głównym celem dydaktyczno – wychowawczym było kształtowanie postawy bycia dobrym przyjacielem. Wychowawcy świetlicy zwracali uwagę na znaczenie przyjaźni w życiu człowieka i zachęcali do wspólnej zabawy opartej o życzliwość.

Uczniowie zastanawiali się nad problemem: co to znaczy ,,być przyjacielem” i jakie cechy posiada dobry kolega. Dużą przyjemność sprawiła zabawa w ,,cichego przyjaciela”, która polegała na tym, że każdego dnia losowaliśmy osobę, dla której byliśmy mili i pomocni przez cały dzień. Następnego dnia każdy z uczniów miał za zadanie odgadnąć, kto wcielił się w rolę jego ,,cichego przyjaciela”. Ponadto wychowankowie świetlicy wykonali prace plastyczne pt. ,,Portret mojego przyjaciela”. Na podsumowanie tego tygodnia na korytarzu szkolnym pojawiła się tablica, z której mogliśmy zerwać miłe słowo i podarować drugiej osobie. Karteczki z napisami takimi jak: ,,Dziękuję Ci”, ,,Jesteś wyjątkową osobą”, ,,Miło Cię widzieć” rozchodziły się jak świeże bułeczki.

Skip to content