SZKOLNY FESTIWAL NAUKI

W czwartek 3 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 203 odbył się Szkolny Festiwal Nauki pod hasłem „Światło”. Wspólnie z entuzjastami eksperymentowania ze śródmiejskich Szkół Podstawowych nr 1, 34, 41, 48, 158, 211 odkrywaliśmy tajniki nauki. Eksperymenty ze światłem i kolorami wykonywali uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły oraz trenerka Klubu Młodych Odkrywców, pani Monika Mazurek, która zademonstrowała działanie kuchenki solarnej. Pan Zasław Adamaszek popularyzator nauk przyrodniczych skupiał wokół swojego stanowiska z różnymi ciekawymi doświadczeniami duże grono fanów. Mamy nadzieję, że entuzjazm małych badaczy i ich zaangażowanie w uczenie się przez doświadczenie przyczyni się do rozwoju kreatywnego myślenia i szukania ciekawych, niekonwencjonalnych rozwiązań również w życiu codziennym. Tegoroczna impreza była już trzecim Świętem Nauki, które zorganizowaliśmy dzięki wsparciu i współpracy naukowców z wyższych uczelni i Centrum Nauki Kopernik. Zapraszamy w przyszłym roku.

Skip to content