ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Listopad to miesiąc pamięci., pamięci o tych najbliższych i o bohaterach narodowych.
W naszej szkole te chwile są szczególne, Wspólnie zapalamy znicze w miejscach pamięci, a na lekcjach poznajemy wydarzenia związane z naszą państwowością i niepodległością. Szczególnie bliskie są nam pieśni legionowe, które z zaangażowaniem śpiewają wszyscy uczniowie.
W czwartek 8 listopada 2012 roku starsi uczniowie uczestniczyli w uroczystości przygotowanej przez klasę V a. Wszyscy występujący, odświętnie ubrani, przystrojeni w kotyliony, przedstawili wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, przeplatając je wierszami W. Szymborskiej i K. Norwida oraz nastrojowymi utworami śpiewanymi przy dźwiękach gitary. Na koniec wystąpił chór szkolny i zaśpiewał pieśń pt.: „My Pierwsza Brygada”.
Młodsze dzieci uczestniczyły w uroczystości w piątek 9 listopada 2012roku. Klasy trzecie w przystępnej formie opowiedziały swoim kolegom o odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Ich występ dopełniła prezentacja multimedialna. Uczniowie zaśpiewali pieśni patriotyczne. Miło było patrzeć na maluchy, które z entuzjazmem śpiewały „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród.”
BO MY PAMIĘTAMY I CIESZYMY SIĘ, ŻE POLSKA JEST WOLNA.

Skip to content