ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH NA JĘZYKU POLSKIM

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu. Stąd też pomysł, aby na lekcjach języka polskiego zachęcić wszystkich do czytania. Uczniowie klas 4-8 dowiedzieli się, jak powstaje książka. Poznali książkowe i autorskie rekordy, np. zobaczyli największą, najmniejszą, najcięższą książkę na świecie. Mieli też różne wyzwania. Uczniowie klas 4-5 wykonywali okładki książek w aplikacji Canva lub PiscArt. Siódmoklasiści tworzyli zdjęcia SLEEVEFACE, których elementem jest okładka książki wmontowana w ten sposób, że widoczna jest ona jako część ciała lub całej sylwetki. Mogli też wykazać się pomysłowością i kreatywnością, tworząc czytelnicze memy. Uczniowie klas ósmych wcielili sie w role krytyków literackich i pisali recenzje wybranych książek.