SPOTKANIE Z POWSTAŃCAMI

Początek października w Warszawie, to czas wspominania Powstania Warszawskiego. Jak co roku, już po oficjalnych warszawskich uroczystościach, mieliśmy zaszczyt gościć w szkole bohaterów 63. dni chwały. Przybyli do nas: sanitariuszka ze zgrupowania „Chrobry II” – pani Jadwiga Przybylska – Wolf, zaprzyjaźniona z nami łączniczka również ze zgrupowania „Chrobry II” – pani Jolanta Zawadzka – Kolczyńska, żołnierz z pułku „Baszta” – pan Eugeniusz Tyrajski oraz harcerz poczty polowej – pan Tadeusz Różycki. Wspólnie wysłuchaliśmy pieśni powstańczych w wykonaniu naszego chóru, krótkich informacji z kartek pocztowych zachowanych dzięki harcerskiej poczcie polowej o sprawach nurtujących ludność cywilną oraz fragmentu z pamiętnika 14. letniej Wandy Przybylskiej, która zginęła w Powstaniu Warszawskim. Powstańcy opowiadali nam o swoich trudnych przeżyciach, co wywołało ogromne wzruszenie wśród nas wszystkich. Jesteśmy dumni, że co roku odwiedzają nas tak znamienici goście.

Skip to content